«Ένα κομμάτι βράχος καταμεσής στην θάλασσα, η Ύδρα του πολιτισμού, της ιστορίας, των θρύλων και των μυστηρίων...»

Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2016

Η αθλητική δραστηριότητα των ομάδων της Ύδρας το Σαββατοκύριακο

Στις αθλητικές αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου οι ομάδες της Ύδρας είχαν την ατυχία να μην φέρουν θετικά αποτελέσματα.
Ο Υδραϊκός το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016 γνώρισε την ήττα με 11-4 από τον Παναθηναϊκό στην στην 6η Αγωνιστική της Α1 του Πόλο. Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας εξελισσόταν σε ντέρμπι αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν τα κατάφερε και έτσι έχασε από τον ανώτερο Παναθηναϊκό.
Στο ποδόσφαιρο ο Αθλητικός Όμιλος Ύδρας ηττήθηκε 2-1 στο γήπεδο του Γαλατά από τον πρωτοπόρο της Α2 Α.Ο. Ν. Κίου. Αν και η ομάδα της Ύδρας στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο δεν τα κατάφερε, αφού δέχθηκε το τέρμα της αντίπαλης ομάδας στα τελευταία λεπτά του ματς.